Hlavní stránka arrow Aktuality + foto arrow Archiv - šk.rok 2009/2010 arrow Život bez cigaret - 4. a 5. třída

Život bez cigaret - 4. a 5. třída Tisk E-mail
Napsal Mgr. Hana Nečasová

Interaktivní beseda – „Život bez cigaret“

Ve čtvrtek 17. 6. proběhl v naší škole interaktivní program specifické primární prevence, který je určený především žákům 4. a 5. tříd základní školy. Žáci diskutovali v průběhu programu o rizicích kouření, shromažďovali argumenty, které jsou zároveň odpověďmi na otázku: “Proč nekouřit?

Tato argumentace jim pomáhala při rozhodování. Lektor Mgr. Jiří Sixta v průběhu programu prováděl korekci nepravdivých mýtů ve vztahu ke kouření a kuřákům, které jsou ve společnosti rozšířeny. Druhá část programu byla věnována zajímavému pokusu, při kterém měli možnost žáci vidět, co se usadí kuřákovi na plicích z 1 vykouřené cigarety.

Mgr.Hana Nečasová - metodik prevence