Indiánská stezka - Kladno Tisk E-mail
Napsal Ing. Daniela Sobotková

Indiánská stezka - regionální kolo

Je soutěž zaměřená na ochranu přírody a památek, na tábornické a turistické dovednosti. Soutěží mezi sebou zvlášť dvojice dívek a chlapců ve věkových kategoriích nejmladší, mladší a starší dívky a chlapci a dorost. Kromě teoretických znalostí si ověří svou fyzickou zdatnost (soutěží se na čas na okruhu 1 – 2 km a zdolávají se disciplíny jako je plížení, nebo lanová lávka) a praktické dovednosti při stavění ohňů, uzlování, střelbě z praku, nebo hodu oštěpem.
Školní kolo soutěže v ZŠ Mšeno proběhlo v rámci Dne dětí 1. 6. 2010 v blízkém okolí školy.
Každá třída nominovala do soutěže 4 reprezentativní dvojice. S organizací již tradičně pomáhali žáci devátého ročníku, kteří měli na starosti pomáhat mladším spolužákům na jednotlivých stanovištích na trase. Přes nevlídné mrholení při přípravách trasy se akce nakonec vydařila a i počasí se nakonec umoudřilo.
Vítězové jednotlivých kategorií postoupili do krajského kola, které se konalo hned za čtrnáct dní, v pondělí 14. 6. u Kladna v nově otevřené budově střediska ekologické výchovy Kladno – Čabárna. I tentokrát bylo počasí z počátku uplakané, ale nakonec se na nás usmálo i sluníčko. A bylo na co se usmívat. Naše nejmladší děvčata Veronika Zelenková a Leona Vejmelková (3. třída) obsadila 2. místo a čeká je celostátní kolo soutěže 11. září ve Stráži pod Ralskem.

Ostatní naši žáci a žákyně se umístili také na pěkných místech i když ne postupových:

nejmladší chlapci - Patrik Bloudek, Štefan Dvorščik II.tř. - 6. místo
mladší chlapci – Jacob Najman, Jiří Kos IV.tř. - 5. místo, Marek Vašíček, Jiří Vejvoda V.tř. - 6. místo
mladší dívky - Lucie Landrová, Karolína Hubáčková VI.tř - 5. místo
starší chlapci - Vít Červinka, David Vysloužil VIII.B - 5. místo
starší dívky - Lucie Stejskalová, Veronika Šestáková VI.tř. - 5. místo

Všem jim musím poděkovat za nasazení s jakým hájili barvy naší školy a budeme v září fandit našim nejmladším děvčatům.

Za ZŠ Mšeno organizátor školního kola Daniela Sobotková

Aktualizováno ( Úterý, 21 září 2010 )

skola_kvet2.jpg