Malí včelaři Tisk E-mail

Převzato z Mělnického deníku:

Je jim teprve sedm a už vědí, jak se vytahují rámky z úlů. Umějí tavit mezistěny a znají postup při stáčení medu. Prvňáci ze mšenské základní školy jsou nejmladšími členy včelařského kroužku, který spolu s nimi navštěvují ještě třeťáci a páťáci.´

Kroužek, vedený učitelem mšenské školy Mgr. Janem Podpěrou, je na začátku své éry.

„Poprvé jsme se sešli loni v prosinci. Už na jaře jsme ve škole zjistili předběžný zájem o kroužek,“ vysvětlil Podpěra s tím, že nejdříve se zapsalo patnáct dětí, na zahájení v zimě jich však dorazilo jen devět. Z těch po několika setkáních zbylo sedm děvčat a kluků. Ani jeden z nich však není ze Mšena, za včelami dojíždějí z okolních vesnic.

Malí chovatelé včel dostali od mšenských včelařů dva světlezelené úly a dvě včelstva, o která se starají na zahradě základní umělecké školy.Děti se rozhodly nedaleko úlů vysít včelařské rostliny.

„Napadlo je vysít rostliny na záhon ve tvaru včely, kde by stále něco kvetlo. Je fajn, že mají elán a chuť do práce,“ pochválil členy kroužku jejich vedoucí Jan Podpěra.

Celý článek v Deníku

Aktualizováno ( Středa, 26 květen 2010 )

skola_kvet2.jpg