Exkurze 8.A a 7.tř. do ZOO Tisk E-mail
Napsal Ing. Daniela Sobotková

Výukové programy v ZOO Praha

Základní škola Mšeno již třetím rokem pořizuje školní permanentku do ZOO Praha, která je hrazena ze SRPZŠM a umožňuje využívat služby ZOO, týkající se vstupného a programů, které ZOO pořádá. Permanentka platí ve školním roce vždy od 1. října do 31. března. V letošním školním roce byla zima dlouhá a tuhá, a proto v březnu se rozpoutala přímo ZOO mánie. Výjezdy zahájila 7. třída a 8.A ve čtvrtek 18. března. Počasí jako na objednávku letos prvně předvedlo, jak má vypadat jaro. Sluníčko vytáhlo z pelíšků snad všechna zvířata a žáci se tedy mohli pustit do práce. Sedmá třída v rámci přírodopisného tématu cizokrajné ekosystémy zkoumala faunu tropického deštného pralesa a afrických stepí a savan. Osmá třída, v rámci učiva o obratlovcích a jejich přizpůsobení podmínkám prostředí ve kterém žijí, zkoumala při skupinové práci plazy, ptáky, šelmy a kopytníky.

Do konce března se do ZOO ještě chystá:
Středa 24.3. - 6. třída a 8.B
Pondělí 29. 3. - 1. a 3. třída
Středa 31. 3. - 2. a 4. třída a 2.Sp

Za ZŠ Mšeno koordinátor EVVO Daniela Sobotková

Aktualizováno ( Středa, 24 březen 2010 )

skola_kvet2.jpg