Cinibulkova naučná stezka Tisk E-mail
Napsal Ing. Daniela Sobotková

Projekt: Cinibulkova naučná stezka

První schůzka v únoru

Druhá schůzka přípravné skupiny Cinibulkovy naučné stezky
Dne 21.5. 2009 se konalo 2. setkání přípravné skupiny, tentokrát na téma informační panely na naučné stezce. Sestava byla stejná jako při prvním setkání, jen za město Mšeno se zúčastnil p. Michal Kazda, který bude na projektu i nadále pracovat. Vedení tohoto setkání se ujala ing. Vogelová ze správy CHKO. Seznámila žáky se standardními postupy tvorby informačního panelu a pak měli žáci sami z dodaných materiálů vytvořit vlastní grafické návrhy panelů budoucí naučné stezky. Panelů bude celkem pět a budou zahrnovat téma: Historie města Mšena, les, flóra, fauna, geologie. Výsledkem schůzky byly zajímavé návrhy panelů, které si odnesla ing. Vogelová na dopracování.

Třetí schůzka přípravné skupiny Cinibulkovy naučné stezky
Dne 10.6. proběhlo třetí a před prázdninami také poslední setkání s projektem Cinibulkovy naučné stezky. Tentokrát se schůzky zúčastnil také ing. Ladislav Pořízek vedoucí Správy CHKO Kokořínsko. P. ing. Vogelová předvedla poslední verzi informačních panelů, které podle námětů žáků nakonec ještě pozměnila. Součástí panelů má být také kvíz pro návštěvníky. Vymýšlení otázek do tohoto kvízu bylo další náplní schůzky. Kvíz bude na panelech označován obrázkem dráčka, jehož autorem je žák VI. třídy Vojta Huďár. (obrys dráčka tvoří tvar trasy Cinibulkovy stezky na mapě. Posledním tématem schůzky byla grafická úprava tištěného průvodce Cinibulkovou stezkou, který by měl mít tvar podlouhlé prořezávané skládanky. Opět jsme vybírali z návrhů našich žáků. Pro grafické zpracování do tisku byl nakonec vybrán návrh žákyně VII. B. Elišky Vojtičkové. Práce žáků i konečná podoba informačních panelů by měla být představena veřejnosti koncem prázdnin ve výstavních prostorách radnice a na podzim, doufám, vás budeme moci pozvat na slavnostní otevření Cinibulkovy naučné stezky do terénu.

za ZŠ Mšeno Daniela Sobotková

Aktualizováno ( Čtvrtek, 18 červen 2009 )

skola_kvet2.jpg