Hlavní stránka arrow Aktuality + foto arrow Archiv - šk.rok 2008/2009 arrow Rok 2009 - rok astronomie (soutěž)

Rok 2009 - rok astronomie (soutěž) Tisk E-mail
Napsal Mgr. Jan Podpěra

Rok 2009 – rok astronomie

(další kola a výsledky sledujte v sekci Žáci - Turnaje a soutěže - šk.rok 2008/2009)

Rok 2009 byl vyhlášen rokem astronomie, protože si v tomto roce připomínáme zejména 400leté výročí předvedení prvního astronomického dalekohledu. Tento dalekohled předvedl roku 1609 Galileo Galilei.

Při této příležitosti vyhlašujeme velkou celoškolní astronomickou soutěž.

Na Vaši účast se těší Věra Podpěrová a Jan Podpěra.

Pravidla astronomické soutěže:

Soutěž má pět základních kol (leden až květen 2009) a jedno finálové kolo (červen 2009).
V soutěži se hodnotí zvlášť účastníci prvního stupně a zvlášť druhého stupně základní školy.
Každé řešení soutěžního úkolu pište vlastnoručně.
Za každý úkol dostáváte body.
Hodnotí se správnost řešení, estetika, obsáhlost i pravopis.
Výsledky budou průběžně zveřejňovány.
Vítězové soutěže budou slavnostně vyhlášeni a ceny jim budou předány v červnu 2009.

Zadání prvního, tj. lednového kola astronomické soutěže

Namalujte nebo nakreslete co nejvíce planet sluneční soustavy. Ke každému obrázku zapište co nejvíce údajů k dané planetě.
Každou planetu ztvárněte na samostatný list formátu A4 a uveďte své jméno a třídu.
Odevzdejte do konce února 2009.

Zadání druhého, tj. únorového kola astronomické soutěže

Na list formátu A4 nakreslete jedno souhvězdí. Můžete připsat i názvy hvězd v souhvězdí. O daném souhvězdí napište příběh (báji, pověst), který se k němu váže.
Nápověda: Mnoho našich souhvězdí (tj. souhvězdí viditelných na severní polokouli) bylo pojmenováno podle starých řeckých bájí.
Odevzdejte do konce února 2009.

Průběžné výsledky: po 3.kole

Zadání třetího, tj. březnového kola

Zadání čtvrtého, tj. dubnového kola

Zadání páteho, tj. květnového kola