Hlavní stránka arrow Aktuality + foto arrow Archiv - šk. rok 2018/2019 arrow Beseda o jaderné elektrárně pro 9.AB

Beseda o jaderné elektrárně pro 9.AB Tisk E-mail
Napsal Mgr. Jan Podpěra

V pátek 24. května 2019 byla uspořádána pro žáky 9. ročníku beseda o jaderných elektrárnách s panem Petrem Béni, s kvalifikací IWT/EWT.

Mluvil a zmiňoval všeobecné rozdíly JE Dukovany, Temelín a Mochovce, kde působil skoro deset let. Pan Béni žákům zopakoval základní principy fungování jaderné elektrárny a ukázal jim svůj pohled na chod elektrárny z pohledu své profese - svařovacího technologa. Dále zdůraznil, že vzdělání je velmi důležité. Sebevzdělávání je nutné i po škole. Ukázal souvislost mezi úrovní vzdělání, schopností a možnou výší platu. Dále vyzdvihl skutečnost, že práce by měla být pro člověka koníčkem, aby mohl prokazovat co nejlepší pracovní výkon.

V průběhu besedy žákům ukázal některé měřící přístroje, které svařovací technolog používá při své práci. Kdo dobře poslouchal, mohl zjistit, že fyzika, matematika a chemie patří mezi základní vědy, které ovlivňují náš život prakticky každý den.

Aktualizováno ( Středa, 29 květen 2019 )

skola_kvet2.jpg