Přijímací zkoušky nanečisto Tisk E-mail
Napsal Mgr. Vladislava Kaulerová - Vaňková

20. - 22. 3. 2018

V tomto týdnu měli žáci možnost vyzkoušet si nanečisto přijímací zkoušky z českého jazyka (úterý) a matematiky (čtvrtek). Většina budoucích středoškoláků pravidelně dochází na přípravná setkání každé úterý a čtrvtek o volné hodiny.

Výsledky nebyly příliš povzbudivé:

Testů se zúčastnilo 15 žáků 9.AB (celkem k přijímačkám ještě půjde 23 žáků)

Český jazyk

Během časového limitu 60 minut, který je totožný s časem pro vykonání skutečné přijímací zkoušky, museli žáci vyřešit 30 testových otázek a své odpovědi zaznamenat do tzv. záznamových archů. Z vybraných jevů činila největší potíže práce stextem a vyhledávání pravopisných chyb, což může souviset s nižší úrovní čtenářství, ale i s neschopností dostatečně se soustředit.

6 žáků mělo nadprůměrný bodový zisk, 8 bylo v pásu průměru a 1 by neuspěl.

3 měli nadprůměrné hodnocení, 6 bylo v průměru a 6 by neuspělo.

Termín přijímacích zkoušek se rychle blíží - první je 12. 4. (13. 4.) a druhý je 16. 4. (17. 4.).

Více přijímacích testů z minulých let i z řešením naleznete na stránkách CERMAtu.

Aktualizováno ( Pondělí, 26 březen 2018 )

skola_kvet2.jpg