Menu Content/Inhalt

Šk.rok 2019/2020

Změny obsahu

Návštěva Senátu ČR Tisk E-mail
Napsal Administrator   

Dne 8.10.2008 jsme navštívili Senát ČR (horní komora Parlamentu ČR). Odjížděli jsme v 8:00 od školy směr Mělník. Na Mělníku jsme hned po příjezdu nastoupili do autobusu do Prahy. Po příjezdu do Prahy jsme si koupili lístky na metro a jeli jsme na stanici Malostranská.

Vešli jsme do budovy a procházeli jsme kontrolou. Většina z nás měla železné pásky, takže u každého druhého to zapípalo. Poté jsme vešli do sálu, kde nám vyprávěla mladá pani o Albertu z Valdštejna. Po té jsme asi 45 minut chodili po budově, dověděli se něco o její historii.

Při těchto informacích jsme došli až do sálu, kde senátoři hlasují. Místnost to byla velice pěkná a moderní. Pak jsem šli do místnosti, kde nás čekal pan J.Nedoma - senátor. Byl velice ochotný a zodpověděl nám všechny dotazy, i když jich bylo jen pár. Také se nám nebál říci, že vystudoval střední školu a pak chodil na odborné přednášky. Tím nám chtěl řící , že senátorem se může stát skoro každý, komu už bylo 40 let. Procházeli jsme se nádhernou Valdštejnskou zahradou a pak zase zpátky na metro a do Holešovic.

Na oběd jsme šli do McDonaldu a tam jsme se najedli! Když už jsme byli plní, šli jsme čekat na autobus. Cesta na Mělník byla dobrá, ovšem z Mělníka byl autobus nacpaný až po střechu.

Výlet se nám velmi líbil a tímto děkujeme paní ředitelce za zorganizování pěkné exkurze do Prahy (místo trápení se ve škole).

Napsali: David Novotný a Lukáš Dohnalík - 9.A

Aktualizováno ( Pondělí, 13 říjen 2008 )
 
< Předch.   Další >
A+ | A- | Reset

Ankety

Naše škola

1928.jpg

Počet přístupů od 1.1.2008

Přístupů: 4546019
designed by www.madeyourweb.com