Adaptační kurz - 6.třída Tisk E-mail
Napsal Mgr. Hana Nečasová

Adaptační – zážitkový kurz – 6.ročník

Poprvé na naší škole se povedl uspořádat adaptační - zážitkový kurz pro žáky šestého ročníku.

Kurz proběhl ve dnech 24.9.-26.9. v pěkném prostředí penzionu ve Skalce u Doks.

Kurz vedl zkušený lektor s desetiletými zkušenostmi s prací v této oblasti, lektorné bylo hrazeno z grantu – prevence Středočeského kraje. Hlavním cílem kurzu bylo posilování sebevědomí a sebedůvěry žáků, rozvíjení dovednosti dobré komunikace a spolupráce ve skupině. Třídní učitel se tohoto kurzu zúčastnil především jako pozorovatel. Zážitkový kurz měl význam jednak z hlediska budování vztahů ve skupině, jednak byl zaměřen na nápravu vztahů ve třídě. Šesťáci prožili tyto 3 dny velmi zajímavě a dobrodružně, v pátek odjížděli domů s novými nevšedními zážitky a poznáním, že jsou parta dobrých spolužáků – kamarádů.

Aktualizováno ( Úterý, 30 září 2008 )

skola_kvet2.jpg