Menu Content/Inhalt

Šk.rok 2019/2020

Změny obsahu

Školní recitační soutěž Tisk E-mail
Napsal Mgr. Vladislava Kaulerová - Vaňková   

Zvítězila Polednice

U lavice dítě stálo, z plna hrdla křičelo. Slovy klasika dal by se shrnout častý obrázek ze školních tříd.

Avšak 5. dubna 2016 to minimálně v jedné naší třídě vypadalo jinak. Děti stály nejen u lavic, ale dokonce i před nimi a tyto lavice byly plné spolužáků, kteří tvořili publikum. Po delší odmlce se v ZŠ Mšeno uskutečnila dříve velmi oblíbená recitační soutěž.

S básněmi veselými i vážnými, českými i od zahraničních autorů vystoupilo 18 soutěžících, 17 dívek a 1 odvážný mladý muž. A došlo i na Erbenova slova, zmíněná v úvodu. S téměř bezchybným přednesem jeho Polednice vyhrála Jana Podpěrová, stříbrnou pozici obsadila Johanka Bártová, která procítěně recitovala Seifertovu Píseň o lásce, a třetí místo patřilo Anetě Hlaváčkové, jejíž přednes Blešího cirkusu od M. Kratochvíla pobavil nejen publikum, ale i odbornou porotu v čele s Mgr. J. Trunkovou. Všechny oceněné žačky navštěvují 7. B, z níž se koneckonců rekrutovalo i nejvíce recitátorek.

Můžeme jen doufat, že v následujích letech dorostou další „young adult“, jimž nebude literatura lhostejná.

Aktualizováno ( Pondělí, 11 duben 2016 )
 
< Předch.   Další >
A+ | A- | Reset

Ankety

Naše škola

1928.jpg

Počet přístupů od 1.1.2008

Přístupů: 4545959
designed by www.madeyourweb.com