Úspěch „kouzelnic“ v Praze Tisk E-mail
Napsal Mgr. Jan Podpěra

Finále soutěže “O klobouk kouzelníka Pokustóna”

V pátek 4. prosince 2015 se v pražském Gymnáziu Písnická konalo již 18. finále soutěže “O klobouk kouzelníka Pokustóna”. Jednotlivé týmy (jednotlivci nebo dvojice) předvádějí před obecenstvem a odbornou porotou jednoduché pokusy, které komentují a vysvětlují.

V letošním roce o vítězství bojoval 31 tým ze 13 základních škol a gymnázií z celé České republiky. Naši žáci opět zaznamenali krásná umístění.

Na 14. místě skončily Kateřina Podpěrová a Leona Vejmelková s pokusy nazvanými “Hrátky s olejem”.

O stupeň výše, tj. na 13. místě, se umístily Šárka Tarabová a Lucie Vašíčková s pokusy, které nesly název “Svíčky”.

Na stupně vítězů se probojovaly Johana Bártová a Jana Podpěrová. Skončily na výborném 3. místě. Na první místo jim scházely pouze 4 body. Jejich vystoupení neslo název “Pokusy s brčky”.

Touto cestu bychom rádi vyzvali své žáky, aby se nebáli ve svém volném čase experimentovat a své pokusy pak předvádět.

Další foto - ZDE

Aktualizováno ( Neděle, 27 prosinec 2015 )

skola_kvet2.jpg