Mezinárodní týden v jídelně Tisk E-mail
Napsal Mgr. Hana Nečasová

Mezinárodní týden v jídelně ZŠ

Ve dnech 19. - 23. 1. pro nás paní vedoucí školní jídelny připravila mezinárodní jídelníček, proto jsme se také snažili být „mezinárodní“ a pokusili se hovořit danou řečí. Při vstupu do jídelny jsme pro žáky připravili základní slovníček slov, která se žáci pokoušeli použít při obědě, např.: dobrý den, prosím, děkuji apod.
I paní vedoucí jídelny hovořila danou řečí, například v úterý jsme měli italský guláš a konverzovali jsme tedy italsky. Za celý týden jsme hovořili – slovensky, italsky, anglicky, německy a dokonce francouzsky.
Žáci I. stupně se pokusili naučit několik základních slovíček již dopředu s paní učitelkou ve třídě a v jídelně pak předvedli své umění. Pro děti to bylo dobrovolné, kdo hovořil česky, nic se nestalo, najíst děti samozřejmě dostaly, ale musíme říci, že žáci se do tohoto „experimentu“ zapojili a opravdu mluvili mezinárodně. Některý týden si to určitě zopakujeme a zařadíme další země – další jídla, např.: čínu, boršč apod.

Mgr. Hana Nečasová

Aktualizováno ( Neděle, 01 únor 2015 )