Otvírání studánky Tisk E-mail
Napsal Ing. Daniela Sobotková

Den Země – u vody je živo (úterý 22. dubna 2014)

Na ZŠ Mšeno se již stalo tradicí oslavit Den Země otvíráním Hlovecké studánky. Akce se účastní žáci 1. stupně a milým hostem jsou i děti a paní učitelky ze školky.

Stejně jako v předešlých letech jsme otevřeli studánku zpěvem krásných písniček a odemknout studánku kouzelným klíčem přišli dva vodníci z páté třídy. Letos ale nezůstalo jen u zpěvu. Po tomto slavnostním zahájení následoval projektový program U vody je živo, kterým jsme si připomněli některé ohrožené a chráněné živočichy z vody a jejího okolí. Projekt pro své mladší spolužáky připravili žáci z druhého stupně, kteří navštěvují volitelný předmět přírodovědná praktika. Děti procházely jednotlivá stanoviště umístěná v přírodě kolem studánky. Na každém stanovišti se dozvěděly několik zajímavostí o jednom zvířátku a jejich pravdivost si ověřily při hře nebo soutěži. U žabiček si děti mohly vyzkoušet, jak skáče skokan, názorně viděly, jak žáby chytají mouchy jazykem a seznámily se s možnostmi ochrany žab na jaře. Kdo si našel ve skalním úkrytu svého mloka skvrnitého, zjistil, jaké má výstražné zbarvení. Na stanovišti u raka si každý vyzkoušel závody pozpátku a u čápa chůzi na dlouhých nohách (chůdách). Dále se děti seznámily se zvířátky běhajícími po vodě, chrostíky stavícími si pod vodou domečky, a abychom se také podívali k oceánu, připomněli jsme si největší vodní savce – velryby. Počasí nám přálo a v jarním lese u studánky bylo tak krásně, že jsme měli dojem, že příroda svůj Den slaví s námi.

D. Sobotková

Aktualizováno ( Neděle, 04 květen 2014 )