O klobouk kouzelníka Pokustóna Tisk E-mail

Jako již tradičně se naše škola účastnila fyzikální soutěže "O klobouk kouzelníka Pokustóna"

Školní kolo proběhlo 21. 11. 2013

Soutěžní týmy (jednotlivci nebo dvojice) mají za úkol co nejpoutavěji předvést a vysvětlit jednoduché fyzikální (případně i chemické) pokusy během krátké stanovené doby 5 minut.

Finále soutěže se každý rok koná v budově Gymnázia Písnická v Praze 4. Letos finále proběhlo v pátek 6. prosince 2013.

Naši školu reprezentovaly tyto týmy:

Josef Šámal, 7. třída, pokusy s názvem "Magnetická přitažlivost"
Vojtěch Novák, Ondřej Kolumpek, 9. třída, pokusy s názvem "Vznášející se balónek"
Eliška Podpěrová, Denisa Vodseďálková, 9. třída, pokusy s názvem "Povrchové napětí"

Ve velké konkurenci 33 týmů ze základních škol i nižších gymnázií se naši žáci prezentovali kvalitními výkony. Nejlepší náš tým, dvojice Eliška Podpěrová a Denisa Vodseďálková, se umístil na výborném 4. místě se ztrátou pouhé 3 body na stupně vítězů.