Hlavní stránka arrow Aktuality + foto arrow Archiv - šk. rok 2013/2014 arrow Regionální florbalová liga 2013/2014

12. 5. 2014 - finálový turnaj v Kralupech nad Vltavou

ZŠ Komenského - 3. ZŠ Neratovice ... 1 : 2

ZŠ Velvary - ZŠ J. Seiferta ... 6 : 1

Gym. F. Palackého - ZŠ Pšovka Mělník ... 5 : 0

ZŠ Obříství - ZŠ Mšeno ... 3 : 2 (1:1, 1:1, 1:0) Vyrovnané utkání, kdy soupeři trestali naše hrubé chyby. Rozhodnutí padlo z trestného střílení 21 sekund před koncem.

Konečné 5. místo v letošním ročníku RŠFL z 16 týmů celého regionu

Také v letošním roce mají chlapci možnost měřit své florbalové umění s dalšími celky regionu. Projektu Regionální školní florbalové ligy - RŠFL 2013/2014 se celkové účastní 16 škol, rozdělených do 2 osmičlenných divizí (Kralupy a Mělník). Celkově odehrají naši hráči 14 utkání ve své „mělnické“ divizi, a pokud se jim bude dařit jako v loňském roce, mohou postoupit do závěrečného finalového klání v Kralupech o absolutního vítěze ligy (postupují vždy pouze první 4 týmy z každé divize).

Hraje se ve sportovní hale IŠST Mělník, s „profi“ rozhodčími a v počtu 3+1 na 3 třetiny.

Nominace hráčů ZŠ Mšeno:

Vacík M. - Kolumpek O., Douša L., Labuť M. - Novák V., Kos J., Kříž J. - Novotný J., Měšťan M.

Termíny turnajů: - 10. 10.; 7. 11.; 5. 12.; 16. 1.; 13. 2.; 13. 3.; 10. 4., vždy tedy jednou měsíčně ve čtvrtek. Odjezd v 7:55 od školy autobusem. Návrat ve 12:22 vlakem nebo ve 14:20 autobusem do Mšena.

1. kolo - 10. říjen - 1 bod

Mšeno - Neratovice ... 4 : 4 (1:2, 1:1, 2:1) Kolumpek 2+0, Labuť 2+0, Douša 0+2, Gregor 0+1. - Velké překvapení na úvod. Po velkém boji chlapci dokázali sebrat bod velkému favoritovi soutěže.

Mšeno - Byšice ... 4 : 5 (2:1, 0:1, 2:3) Douša 3+0, Labuť 1+1, Kolumpek 0+1, Kos 0+1. - Vypadalo to na pohodouvou záležitost (už 2:0), ale nekoncentrovaný výkon a smůla při střeleckém zakončení dostaly soupeře do hry, a ten šanci dokonale využil a bohužel další překvapení bylo realitou.

2. kolo - 7. listopad - 6 bodů

Mšeno - Liběchov ... 12 : 0 (6:0, 4:0, 2:0) Douša 5+0, Kos 3+2, Labuť 2+2, Kolumpek 2+1, Novotný 0+1. - Bez velkých obtíží si připsali chlapci povinné 3 body.

Mšeno - Pšovka ... 4 : 3 (0:1, 0:1, 4:1) Labuť 3+0, Douša 1+1, Kolumpek 0+2. - Souboj o uchování nadějí na postup se nezačal vyvíjet dobře. Ve vyrovnané partii v 1. třetině jsme neuhlídali nejrychlejšího hráče a soupeř šel do vedení. V loňském roce se nám nepodařilo Pšovku porazit ani jednou a i po 2. třetině to vypadalo, že toto prokletí nedokáží kluci prolomit. V poslední části se však podařil dokonalý obrat a závěrečné dvě minuty byly na obou stranách opravdu hektické - 3 branky, 3 vyloučení, trestné střílení. Nakonec po nadšeném výkonu jsme si připsaly další 3 body, a vrátili se tak do souboje o postup do závěrečného turnaje.

3. kolo - 5. prosinec - 6 bodů

Mšeno - Seifertova ... 6 : 4 (2:1, 3:1, 1:2) Labuť 2+3, Douša 4+0, Kolumpek 0+1. - Tento souboj o důležité body zvládli hoši perfektně. Soupeře vůbec nepustili do jejich hry a dařilo se i střelecky. V prostřední třetině jsme odskočili na čtyřbrankový rozdíl a zápas si již chlapci pohlídali, i přes trochu nervózní závěr.

Mšeno - J. Matiegky ... 5 : 1 (2:0, 1:0, 2:1) Douša 2+1, Novák 2+0, Kolumpek 1+1, Kříž 0+1, Labuť 0+1. - Výstraha pokaženého utkání s Byšicemi byla dostatečná, a další ztrátu s papírově slabším soupeřem již kluci nepřipustili. Celý průběh utkání jsme měli pod kontrolou a získali zaslouženě 3 body za vítězství.

4. kolo - 16. leden - 3 body

Mšeno - Jungmannovy sady ... 7 : 0 (2:0, 3:0, 2:0) Labuť 3+1, Kolumpek 2+1, Kříž 2+0, Douša 0+3 - Souboj o důležité body zvládli hoši opět perfektně. Nedali soupeři od druhé třetiny žádnou naději na úspěch.

Mšeno - Neratovice ... 0 : 7 (0:2, 0:1, 0:4) - Soupeř byl lepší, ale výsledek je až příliš krutý.Souboj o postupové příčky za vedoucími Neratovicemi je tedy stále velmi vyrovnaný.

5. kolo - 13. únor - 6 bodů

Mšeno - Byšice ... 7 : 1 (1:1, 2:0, 4:0) Kříž 3+0, Douša 3+0, Novotný 1+0, Kos 0+3, Novák 0+1 - Odveta za nevydařený první zápas, kdy od poloviny utkání již naši hráči soupeře jednoznačně přehrávali.

Mšeno - Liběchov ... 9 : 1 (0:2, 0:1, 0:4) - Douša 6+0, Kos 3+0, Kolumpek 0+3, Kříž 0+1, Novák 0+1 - Povinné, i když trochu utrápené, 3 body. Teprve poslední 4 utkání prověří naše postupové ambice.

6. kolo - 13. březen - 6 bodů

Mšeno - Pšovka ... 8 : 3 (2:2, 2:0, 4:1) - Kolumpek 4+3, Douša 2+1, Labuť 1+1, Novák 1+0. Perfektní a soustředěný výkon v souboji o 2. místo. Hráči Pšovky v poslední třetině odpadli psychicky a hráli dlouho v oslabení.

Mšeno - J. Matiegky ... 8 : 2 (4:0, 2:1, 2:1) - Douša 3+2, Kolumpek 3+0, Novák 1+1, Kříž 1+0, Labuť 0+3. Roli favoritů chlapci zvládli bez problémů a nepřipustili žádné komplikace v cestě za vítězstvím.

7. kolo - 10. duben - 3 bodů

Mšeno - Seifertova ... 3 : 4 (2:1, 0:3, 1:0) - Kolumpek 2+0, Labuť 1+1, Novák 0+1, Douša 0+1. Zdravě vyhecované a dramatické utkání. V závěru už kluci nestihli vyrovnat.

Mšeno - Jungmannovy sady ... 6 : 5 (3:2, 2:2, 1:1) - Kolumpek 4+0, Labuť 2+1, Douša 0+3, Kříž 0+1, Roli favoritů chlapci příliš nepotvrdili a jen s vypětím všech sil získali povinné a rozhodující 3 body pro 2. místo.

Konečné 2. místo za 31 bodů při skóre 83:40