ICT plán Tisk E-mail

Povinností školy je mít ICT plán rozvoje zpracovaný na 2 roky. Tento plán byl nutnou součástí pro poskytnutí dotací v rámci SIPVZ (státní informační politika ve vzdělávání).
Bohužel SIPVZ po volbách 2006 není nutností (dle současné vlády - peníze, které školy obdržely na rozvoj hardware a software školy již nejsou potřeba a školy... ať si poradí ve spolupráci se zřizovatelem). Přestože podpora státu téměř skončila (rok 2007 - Rozvojový program - pokrývá však necelou desetinu nákladů) kontrolní orgány ČŠI neustále vyžadují ICT plán školy.
Naše ZŠ do rozvoje (spíše udržení trendů ICT) věnuje ze svého rozpočtu značné prostředky (díky přístupnosti zastupitelů MěÚ, kteří chápou současné trendy vývoje ICT - narozdíl od vlády a Poslanecké sněmovny). Žáci mají možnost být vyučováni s použitím pokrokovějších technologií a většina pedagogů se snaží občas tyto pomůcky do své výuky začleňovat.

Základní škola Mšeno využila projektu "EU peníze školám" z OP VK - oblasti podpory 1.4 pod názvem „MODERNÍ ŠKOLA MŠENO“, který byl ukončen 30. listopadu 2013, k vybavení IT prostředky.

Ke 31.12.2015 je stav výpočetní techniky na škole vyhovující ICT standardu ve smyslu metodického pokynu č.j. 30 799/2005-551 MŠMT.

V současné době však toto srovnání pozbývá smyslu vzhledem k prudkému rozvoji technologií v této oblasti a 10 let starým ukazatelům ICT standardu.

ICT plán ZŠ Mšeno - pdf 514 kB

Aktualizováno ( Čtvrtek, 12 prosinec 2019 )

1928.jpg