Barevná kouzla 1. AB Tisk E-mail
Napsal Mgr. Jaroslava Matúšková

V pátek 25. 1. kouzlili prvňáčci v parku před školou.

Páteční výtvarná výchova prvňáčků byla spojena se zimními radovánkami na sněhu, ale tentokrát trochu jinak. Využili jsme bohaté sněhové nadílky, naplnili si plastové lahve barvou a do víček provrtali dírky. A pak už hurá ven!

Zasněžená plocha parku před školou se pro nás stala asi tím největším malířským plátnem, na které jsme kdy malovali. Děti se pustily nadšeně do práce, a tak jim pod rukama vznikaly obrázky s jasně srozumitelným motivem nebo jenom kresby čistě abstraktní. Děti tak nevědomky napodobovaly akční tvorbu slavného amerického malíře Palacka, který přímo stříkal nebo lil barvu z plechovky na plátno a vyjadřoval tak své pocity.

Dětem se práce moc líbila, po návratu do třídy si ještě své obrázky prohlédly z okna a měly ze své práce radost.

I.A a I.B

Aktualizováno ( Pondělí, 28 leden 2013 )

2009.jpg