Zážitkový kurz 6. třídy Tisk E-mail
Napsal Mgr. Hana Nečasová

Úterý a středa - 27. - 28. 11. 2012 ve Mšeně

Adaptační - zážitkový kurz 6. třídy

I v letošním roce jsme neporušili tradici uspořádat adaptační zážitkový kurz pro žáky 6. třídy.

Poprvé jsme se nevydali daleko, k uspořádání této akce jsme využili víceúčelové prostory místní sokolovny, kde jsme společně strávili zajímavé 2 dny.

Hlavním cílem kurzu bylo posilování sebevědomí a sebedůvěry žáků, rozvíjení dovednosti dobré komunikace, spolupráce ve skupině. Šesťáci měli možnost naučit se formou zajímavých a atraktivních her a jiných aktivit sebeovládání, umění naslouchat ostatním a respektovat je a objevit v sobě skryté možnosti. Zážitkový kurz měl význam jednak z hlediska budování vztahů ve skupině, jednak byl zaměřen na nápravu vztahů ve třídě. Většina žáků hodnotila celý kurz na výbornou. Nejlépe hodnocenou aktivitou se stalo lezení na umělé lezecké stěně, kde se všem povedlo za odborné asistence několika dospěláků alespoň jednou zdolat vrchol stěny. Také samotná paní ředitelka, která nás úterní večer navštívila, zažila úspěch z prvovýstupu na desetimetrovou stěnu.

Ve středu odcházeli šesťáci domů s novými nevšedními zážitky a poznáním, že jsou parta dobrých spolužáků – kamarádů.

Mgr. Hana Nečasová - třídní učitelka

Aktualizováno ( Středa, 05 prosinec 2012 )

skola_kvet2.jpg