Menu Content/Inhalt
Hlavní stránka arrow Aktuality + foto arrow Archiv - šk. rok 2011/2012 arrow Dopravní soutěž - krajské finále

Šk.rok 2019/2020

Změny obsahu

Dopravní soutěž - krajské finále Tisk E-mail
Napsal Administrator   

V pondělí a úterý - 11. - 12. 6. 2012

Náš vítězný tým, který postoupil do krajského finále z mělnického okresu, vybojoval celkové 6. místo v Příbrami.

Radostným vítězstvím v okresním kole „Dopravní soutěže mladých cyklistů“ na Mělníku se družstvo mladších žáků naší školy nominovalo na účast v krajském kole soutěže, která se konala 11. – 12. června v Příbrami.

Cestu na soutěž provázelo odhodlání a touha obsadit přední příčky. Jednotlivé soutěžní disciplíny měli děti dostatečně připravené a nacvičené, přesto při jízdě stručnosti nejen naše družstvo nashromáždilo pár trestných bodů za velmi náročný slalom na kterém si „vylámali“ zuby i starší žáci. Testy z pravidel provozu na pozemních komunikacích nedělali problémy žádnému z členů družstva, práce s mapou byla novou a zajímavou disciplínou, kdy do předtištené mapy podle zadání museli závodnici domalovat správnou cestu jako cyklisté i jako chodci. Ošetření zraněného zvládli též všichni, přestože namaskovaní figuranti byli tak působiví, že někteří soutěžící se ujištovali doprovodu, zda je zranění opravdu „jenom jako“. Na poslední disciplínu se děti těšily nejvíce, a to na pravidla provozu na pozemních komunikacích na plně funkčním dopravním hřišti i s kolejištěm. Družstvo mladších žáků ze ZŠ Mšeno obsadilo krásné 6. místo z 12 soutěžních družstev.

Pro účastníky dopravní soutěže byl následně připraven i doprovodný kulturně vzdělávací program, který připravilo hostící město Příbram, a to ukázky dobrovolných hasičů města, např. vyproštění zraněného z havarovaného vozu za použití hydraulických kleští a následně uhašení hořícího vozidla. Nechyběla ani možnost osobně si vyzkoušet požární výzbroj (helmu a drobné nářadí), ale i hasit ze střechy hasičského vozu. Pro některé bude možná nezapomenutelná i prohlídka Příbramských dolů.

Každopádně družstvo ve složení Petr Boháč a Lukáš Syrový ze 4. třídy, Lucie Vašíčková a Kateřina Podpěrová z 5. třídy je odhodláno příští rok dobýt první místo a dostoupat na pomyslné bedně až do republikového kola.

Alena Vašíčková, doprovod na krajském kole cyklistické soutěže

Aktualizováno ( Středa, 13 červen 2012 )
 
< Předch.   Další >
A+ | A- | Reset

Ankety

Naše škola

2009.jpg

Počet přístupů od 1.1.2008

Přístupů: 4546018
designed by www.madeyourweb.com