Hlavní stránka arrow Aktuality + foto arrow Archiv - šk. rok 2011/2012 arrow Království železnic - 1.B a 3.tř.

Království železnic - 1.B a 3.tř. Tisk E-mail
Napsal Mgr. Jaroslava Matúšková

KRÁLOVSTVÍ ŽELEZNIC

V pondělí 21.5. vyjela I.B a III.třída na výlet do Prahy. Děti tam čekala návštěva expozice Království železnic.

Tam si prohlédly různá nádraží a památky v naší republice v miniatuře. Po kolejích se proháněly mašinky, po silnici jezdila auta, hasiči zdolávali požár domu. Figurky lidí se v přírodě bavily, koupaly se v řece a opalovaly. V celé expozici se po časových úsecích střídal den s nocí. Děti vyplňovaly pracovní listy, hledaly po expozici pivovar, největší most nebo zasněžený kopec. Komu to nestačilo, mohl zmáčknout tlačítko a rázem rozpohyboval další objekty - roztočil kolotoče, roztancoval lidi na louce, porazil strom.

Když děti zmohl hlad a žízeň, usadily se v koutku s automaty na pití a občerstvení a posvačily. Odpoledne jsme se v pořádku a spokojení vrátili.