Největší florbalový úspěch Tisk E-mail

ORION CUP 2012 - 12. 1. 2012 v hale ISŠT Mělník

Účast v základním kole proměnili hráči ZŠ Mšeno v nečekaný úspěch, když po stále se lepšících výkonech dokráčeli až do vítězného finále a slaví zasloužený postup do okresního finále, které se hraje 24. ledna v Neratovicích. Za účasti 8 týmů se tak zapsali jako první, kterým se to z naší školy podařilo (největší úspěch doposud bylo 3. místo z roku 2009).

Soupiska:

Brankář: Štěpán Pavlík

Defenzivní hráči: František Múčka a Ondřej Kolumpek

Útočné dvojice: Pavel Mašek a Michal Šperl, Libor Ležal a Luboš Ležal, Jaroslav Martínek a Jaroslav Karabáček

Skupina A Sei. Mat. Lib. Pšo.
2. ZŠ Seifertova Mělník xxxxx 0:0 2:2 1:0 5 b. 3:2
1. ZŠ J. Matiegky Mělník 0:0 xxxxx 2:0 1:1 5 b. 3:1
4. ZŠ Liběchov 2:2 0:2 xxxxx 1:1 2 b. 3:5
3. ZŠ Pšovka Mělník 0:1 1:1 1:1 xxxxx 2 b. 2:3

Skupina B Jun. Mše. Byš. Gym.
3. ZŠ Jungmannovy sady Mělník xxxxx 1:1 0:1 2:0 4 b. 3:2
2. ZŠ MŠENO 1:1 xxxxx 2:0 1:1 5 b. 4:2
1. ZŠ Byšice 1:0 0:2 xxxxx 1:0 6 b. 2:2
4. Gymnázium J. Palacha Mělník 0:2 1:1 0:1 xxxxx 2 b. 1:4

ZŠ Mšeno - Gymnázium ... 1 : 1 (Kolumpek)

ZŠ Mšeno - ZŠ Jungmannovy sady ... 1 : 1 (Li. Ležal)

ZŠ Mšeno - ZŠ Byšice ... 2 : 0 (Šperl 2)

Po vlažnějším rozjezdu, kdy se kluci rozkoukávali na velkém hřišti s mantinely, museli dotahovat po nešťastné brance náskok hráčů z GJP (Kolumpek se šikovně uvolnil před bránou a zavěsil). Ve druhém utkání se ujali vedení po nádherné kombinaci, kdy do odkryté branky „z první“ zavěsil Libor Ležal, a ve vyrovnaném utkání měli i další šance. Bohužel v závěru opět trochu smolná branka znamenala zase bod za remízu. V posledním utkání ve skupině šlo o vše - kluci museli vyhrát. Soupeři z Byšic nedali vůbec šanci a do tempa se dostával Múčka, který čistil s přehledem prostor na naší polovině. Po většinu zápasu se hrálo na půli soupeře a přišli i kýžené branky, když se probudil střelec Šperl.

Semifinále:

ZŠ J. Matiegky - ZŠ Mšeno ... 1 : 2 (Martínek a Múčka)

ZŠ Seifertova - ZŠ Byšice ... 0 : 1

FINÁLE:

ZŠ MŠENO - ZŠ Byšice ... 2 : 0 (Kolumpek a Šperl)

Na „vítězné vlně“ si poté poradili s vítězem druhé skupiny - ZŠ J.Matiegky. Byl to vyrovnaný souboj, kde opět výrazně pomohl několika zákroky koncentrovaný brankář Pavlík. Naši hráči si vytvořili více slibných (jednu z nich uklidil do brány Martínek po přihrávce Karabáčka) až „tutových“ šancí, ale vítěznou branku dal těsně před koncem střelou z poloviny hřiště Múčka, kdy Luboš Ležal šikovně clonil brankáři. Ve finále chlapci opět narazili na Byšice a v utkání bylo cítit, že klukům zdravě narostlo sebevědomí a začali si dovolovat v kombinacích. Nejdříve se opět nejlépe před brankářem zorientoval Kolumpek a poté Mašek, kterému svědčí hra u mantinelu, našel Šperla a ten s přehledem pojistil senzační vítězství v celém dopoledním turnaji.

Chlapci si vítězství zasloužili především díky kolektivním výkonům, které byly založeny na poctivém přístupu všech hráčů. Což se začalo projevovat od třetího utkání, kdy soupeřům začal docházet dech a naši hráči pravidelným střídáním udržovali stále vysoké tempo.

Před chlapci je velká výzva v podobě účasti v okresním finále na ještě větším hřišti a soupeřem jim budou vítězové z Neratovic a Kralup.

Blahopřejeme k postupu a děkujeme za ukázkovou reprezentaci školy. Hodně štěstí v Neratovicích!

24. 1. 2012 - Neratovice - 4. místo

Další foto na Facebooku školy

Aktualizováno ( Pondělí, 30 leden 2012 )

skola_kvet2.jpg