Kladno - 4. a 7. třída Tisk E-mail
Napsal Ing. Daniela Sobotková

Výukové programy střediska ekologické výchovy Kladno – Čabárna

V minulých letech nás pracovníci SEV navštěvovali ve škole, v současnosti mají vlastní novou budovu a proto jsme se zaměřili na programy pořádané přímo v ekocentru.
Již na podzim se programů zúčastnili žáci 2. a 3. třídy.
V pondělí 9. května vyrazila 7. třída na expedici na Vinařickou horku, což je poslední výspa sopečných útvarů soustředěných hlavně v Českém středohoří. Počasí nám přálo a příroda kolem byla v rozpuku. Pozorovali jsme charakteristické suchomilné rostliny i zajímavé druhy hmyzu. Z vrcholu sopky byl krásný výhled a dozvěděli jsme se podrobnosti i o blízké větrné elektrárně.
Sedmou třídu doprovázela na výpravě 4. třída, která se zúčastnila programu Voda v přírodě přímo v areálu ekocentra. Žáci se naučili zjišťovat čistotu a pH vody, poznávat vodní živočichy (pozorovali je i pod mikroskopem) a určovali některé rostliny z vody a okolí.
Na závěr programu jsme navštívili záchranou stanici AVES pro hendikepované živočichy.

Vedoucí exkurze: Daniela Sobotková