6. třída v dávnověku Tisk E-mail
Napsal Mgr. Hana Dusílková

Ve čtvrtek 20. 1. vyrazila 6. třída směr Mladá Boleslav. V boleslavském Templu putovali za poznáním ve výukovém programu z experimentální archeologie.

Pravěké rituály s šestou třídou

Učit se o pravěku ve škole je sice občas zajímavé, ale vyzkoušet si ho na vlastní kůži, to je jiná! Šesťáci se po vzoru sedmé třídy také rozjeli do mladoboleslavského Templu. Tentokrát ale zamířili ještě před náš letopočet, aby si zažili tajemno nejstarších dob. Zkusili si, jakých rituálů se účastnili pravěcí lovci. Veškeré dění bylo umístěno do tmavého sklepa, který osvětlovaly jen svítilny z lebek. Uprostřed sklepení seděla šamanka, která je zvala na pouť po tajemstvích rituálů. Stačilo už jen namalovat si na obličej válečné barvy, chopit se kostí, tyček, bubnů a válečná atmosféra byla tu. Naštěstí byli všichni chráněni amulety, které si předtím vyrobili, jinak by to nemuselo dopadnout tak dobře.

Aktualizováno ( Středa, 26 leden 2011 )