Znak města Mšena Tisk E-mail
Napsal Ing. Daniela Sobotková

Zapojení do soutěže o vytvoření znaků měst a obcí z odpadových materiálů

Naše škola se úspěšně zapojila do další soutěže a do pokusu o světový rekord ve vytvoření co největšího počtu znaků měst a obcí z odpadových materiálů. Žáci z druhého stupně vytvořili znak města Mšena jako koláž z různých odpadových materiálů. Jeho fotografii jsme umístili do celostátní galerie na www.znakymestaobci.cz, kde si můžete prohlédnout všechny znaky z celé republiky.
Ze 140 zaslaných znaků ze středočeského kraje bylo vybráno 40 (mezi nimi i ten náš), které byly vystaveny na krajské výstavě znaků, která proběhla od 1. prosince 2010 do 9. ledna 2011 v Zámecké galerii města Kladna. V rámci krajské výstavy byly odměněni autoři 10-ti nejzajímavěji udělaných znaků cenami. Většina znaků (i náš znak Mšena) z krajské výstavy postoupilo dál na celorepublikovou výstavu znaků z odpadů, která se uskutečnila v Brně od 13. do 16. ledna 2011 v rámci veletrhu Regiontour a GO. Poté se znaky vrátí zpět do Středočeského kraje.

Za ZŠ Mšeno koordinátor EVVO Daniela Sobotková

Aktualizováno ( Sobota, 29 leden 2011 )

skola_kvet2.jpg