Exkurze do Lobče Tisk E-mail

O prázdninách, 21. srpna bylo v nedaleké Lobči otevřeno muzeum E. Štorcha. Žáci 1. až 6. třídy využili možnost navštívit lobečské muzeum a prohlédnout si zajímavé expozice.

Z webu muzea vybíráme:

Muzeum se nachází v prostorách bývalé měšťanské školy v prvním patře, je rozloženo do dvou částí.
První část nás seznámí s osobou spisovatele E. Štorcha, jsou zde ukázky jeho korespondence, jeho zápisků o studiu , rodný list a jiné osobní dokumenty. Dále je zde k vidění expozice ze života lidí v pravěku - lov mamuta, obydlí pravěkých lidí, způsob opracování pazourků, způsob pohřbívání nebožtíků, ukázky skalních maleb.

Druhá část nás seznámí s ukázkami pazourků, které se našli na území obce Lobeč. Dále pak ukázky románů, které Štorch napsal, a především ukázky z jeho rodné obce - Ostroměři, jeho rodného domu. Muzeum je také vybaveno audiovizuální technikou, kde je promítána ukázka místa, kde Štorch v obci působil, kde je pochován, a kde se nacházejí místa, o kterých psal. Návštěvníci mají možnost se seznámit s dalšími osobnostmi naší obce, které tvoří neodmyslitelnou součást historie.

Aktualizováno ( Pondělí, 13 září 2010 )

skola_kvet2.jpg