Osud smutečních vrb Tisk E-mail

Dne 13. 4. 2010 se naplnil osud krásných vzrostlých vrb - Salix alba ´Tristis´ - v parku před školou. Obě vrby u dětského hřiště byly silně poškozeny dřevokaznými houbami a odlamovaly se větve. Na doporučení dendrologa, které si zřizovatel nechal vyhotovit byly obě vrby pokáceny. Podobný osud čeká i třetí vrbu, která doposud stojí. I u této vrby bylo zjištěno poškození dřevokaznými houbami a vzhledem k tomu, že se jedná o měkké dřevo, hrozilo by při další vichřici k jejímu polámání a ohrožení okolí.

Ve čtvrtek 15. 4. se k zemi, pod odborným dohledem, poroučela i třetí vrba. Dílo zkázy bylo dokonáno, ale bezpečnost je vždy na prvním místě. Je nám líto krásných vrb, ale jejich napadená těla by ohrožovala své okolí.

Zřizovatel ZŠ - město Mšeno připravuje plán na revitalizaci osmdesát let starého parku před školou, proto zatím nebudou pokácené stromy nahrazeny novými.

Aktualizováno ( Pátek, 16 duben 2010 )

1928.jpg