Jeden svět na školách Tisk E-mail
Napsal Mgr. Hana Dusílková

Ve středu 31. 3. 2010 proběhla v 9. třídě beseda v rámci projektu Jeden svět na školách.

Žáci 9. třídy měli jedinečnou možnost zúčastnit se besedy s Ing. Adolfem Rázkem, českým katolickým aktivistou, politickým vězněm komunistického režimu a také vyšetřovatelem Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu specializujícím se zejména na pronásledování věřících (v letech 1995-2000).
Pro dnešní mládež je pojem komunismus už něčím tak vzdáleným, že se zúžil pouze na pojem z dějepisu. Vlastní zážitky a postřehy pamětníků jsou v tomto případě k nezaplacení. Právě díky nim žáci poznají a pochopí, že i v tomto období žili lidé s vlastními, velmi zajímavými osudy.
Vyprávění pana Rázka se proto setkalo s velkým zájmem a ohlasem. Nejvíce dotazů směřovali žáci k pobytu ve vězení, neboť to byla zřejmě největší část z přednášky, o které si zatím naštěstí nedovedli nic bližšího představit.

Aktualizováno ( Pondělí, 12 duben 2010 )