Ovoce do škol Tisk E-mail

Ovoce do školProjekt „Ovoce do škol" je vymezený nařízením Rady (ES) č.13/2009, nařízením Komise (ES) č. 288/2009 a nařízení vlády č. 478/2009 Sb. o stanovení některých podmínek pro poskytování podpory na ovoce a zeleninu a výrobky z ovoce, zeleniny a banánů dětem ve vzdělávacích zařízeních. (více na webu MŠMT - aktuální informace)

Úkolem projektu je především přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit zdravé stravovací návyky ve výživě dětí, bojovat proti epidemii dětské obezity a zvrátit klesající spotřebu ovoce a zeleniny.

Dodávky ovoce a zeleniny v projektu "Ovoce do škol" budou dětem dávány nad rámec pravidelného školního stravování. Žáci prvního až pátého ročníku ZŠ budou dostávat ovoce a zeleninu zdarma.

Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) zatím vydal celkem deset rozhodnutí o schválení žadatelů (dále jen dodavatelů) pro dodávky produktů projektu „Ovoce do škol".

Dodavatelem ovoce a zeleniny pro ZŠ Mšeno je LAKTEA, o.p.s. (webové stránky projektu)

Schválený dodavatel začal dodávat produkty do školy v březnu 2010 a předběžný měsíční limit je 40,- Kč/1 žáka/měsíc, a to do doby stanovení a oznámení celkového ročního limitu na žáka na rok 2009/2010.

Aktualizováno ( Úterý, 09 březen 2010 )

2009.jpg