Labestra - osvětová kampaň Tisk E-mail
Napsal Mgr. Hana Nečasová

Osvětová kampaň LABESTRA

Ve středu 17. 2. se dvě dvojice žáků 9. ročníku naší školy zúčastnili celostátní osvětové kampaně nazvané LABESTRA (Láska beze strachu).
Účelem sbírky je získání peněžitých příspěvků k zajištění provozu a preventivní činnosti Společnosti pro plánovaní rodiny a sexuální výchovu a na podporu výchovy a vzdělávání v oblasti sexuálního a reprodukčního zdraví a souvisejících práv včetně problematiky partnerských vztahů a náklady s tím související. Žáci a studenti získají mimo nových poznatků i důležité komunikační dovednosti. Kampaň využije po dobu svého konání 14.února svátek sv.Valentýna, ze kterého se postupně pokusí vybudovat Český den sexuálního a reprodukčního zdraví.
Naši žáci oslovili občany Mšena, informovali je o kampani a jejim účelu, nabízeli přáníčka za minimální cenu 20 Kč, dále všem osloveným rozdávali informační letáčky o antikoncepci.
Našim žákům se podařilo vybrat 1406 korun, které jsme odeslali na sbírkové konto: 52825282/0300.

Mgr.Hana Nečasová
metodik prevence