Šk.rok 2019/2020

Změny obsahu

Karate - Národní pohár Tisk E-mail
Napsal Administrator

Od září 2009 působí ve škole každé pondělí od 14:00 kroužek oddílu karate Beringin, který má své sídlo v Dubé. Oddíl i kroužek vede pan Marek Hruška. V tělocvičně školy pilně trénuje a připravuje se asi 10 mladých „karatistů“.

V sobotu 6. 2. proběhlo v Praze II. kolo Národního poháru TKFS. V šesti kategoriích předvádělo své umění několik desítek soutěžících. Soutěže probíhaly v katě družstev a jednotlivců. Ještě před zahájením skládali nováčkové 1. zkoušky na 9. kyu pod dohledem senseie Ing. Rachmy Soebajo (prezident ČFTKF, 7. dan a lektor tradičního karate Fudokan).

Bohužel termín soutěže kolidoval s termínem jarních prázdnin na naší škole, a tak se do Prahy dostavil pouze jeden zástupce ZŠ. Žák 2. třídy Štefan Dvorščík získal 2. místo v družstvech (společně s členy z Dubé) a 3. místo v jednotlivcích ve své věkové kategorii. Trenér kroužku p. Hruška zvítězil mezi muži. Pro všechny to byla zajímavá zkušenost a podívaná.