Živý betlém Tisk E-mail

Ve Mšeně se již stalo tradicí, že v čase předvánočním se lidé scházejí u zdejšího katolického kostela, aby si připomněli, kde mají vánoční tradice své kořeny. Pod dřevěným přístřeškem jste mohli vidět vyřezávanou svatou Rodinu a vedle ní se v malé ohradě měl k světu oslík a dvě ovečky, které byly vděčnými objekty pro ty nejmenší obdivovatele.

V mrazivém středečním podvečeru 16. prosince si vyšetřilo chvíli pro krátké zastavení množství lidí, kteří si vyslechli krátký adventní program před vchodem do kostela sv. Martina v podání dětí z MŠ, žáků ZŠ a dětí z Dětského domova Dubá-Deštná. Poté předali zástupci města Mšena a Ministerstva zdravotnictví drobné dary, které byly vybrány ve sbírce od občanů města (pozn. také žáci naší ZŠ přispěli ze sběrových peněz) právě dětem z Dětského domova z tzv. „Stromu splněných přání“. Letos se poprvé také zúčastnili postižení spoluobčané z o.s. Zahrada, na které „ježíšek“ také nezapomněl.

Vystoupení pěveckého souboru Intermezzo pod taktovkou p. Horňáka zakončilo třetí pokračování živých mšenských betlémů.

Mšenské „živé betlémy“ - rok 2007 - úvodní; rok 2008 - 2. pokračování

Aktualizováno ( Čtvrtek, 17 prosinec 2009 )

1928.jpg