Mikulášská nadílka Tisk E-mail

Mikuláš ve škole - postřehy hlavních aktérů z 9. třídy

Snad každé malé dítě se těší, co mu přinese Mikuláš, což je vlastně taková předehra na Vánoce. Velký problém ale je, že s Mikulášem chodí i zlý čert, který bere zlobivé děti do pytle a poté je odnese až do pekla. Děti se jich moc bojí, ale od pekla je může naštěstí vysvobodit básnička či písnička. Pak ale přijde slibovaná odměna v podobě sladkostí a ovoce.

Dne 4.12. se část 9. třídy vydala tradičně rozdávat dárky. Nejprve se všichni tajně převlékli a následně v doprovodu paní ředitelky a třídní učitelky vyrazili na první stupeň. Nejmladší žáci školy měli ještě z čertů hrůzu, u ostatních tříd už to takové nebylo. Vždycky jsme vtrhli do třídy za zvuku hromu díky panu školníkovi, nejprve běželi čerti, potom přišli i andělé a Mikuláš. Zlobivce jsme brali do pekla, kam se jde přes kotelnu, jak sme zjistili, a hodným žáků jsme nadělili sladkosti.

Aktualizováno ( Pondělí, 07 prosinec 2009 )

skola_kvet2.jpg