Menu Content/Inhalt

Šk.rok 2019/2020

Změny obsahu

Květinový den Tisk E-mail
Napsal Mgr. Hana Dusílková   

Český den proti rakovině - Sbírka 2009Květina - symbol boje proti rakovině

Logo - Den proti rakoviněDne 13.5.2009 se opět, jako každoročně sešly stovky dobrovolníků po celé ČR (mezi nimiž jsme byly mimochodem i my dvě), které pomáhaly při boji proti rakovině tlustého střeva a konečníku. Tato nemoc je v ČR natolik rozsáhlá, že jsme 1. na světě v počtu lidí, touto chorobou postižených. Proto jsme se přidaly ke skupinkám, které taktéž chodily po Mšeně a nabízely ke koupi kytičky, které jsou symbolem tohoto dne, jakožto zástupkyně ZŠ MšenoNaše dobrovolnice.

 

Ráno jsme se sešli v knihovně, kde jsme od paní Říhové dostali veškeré pokyny, propagační trička, zabezpečenou tašku na příspěvky a už zmiňované symbolické kytičky, společně s letáky, které měly za úkol informovat o problematice nemoci. My dvě jsme zavítaly především do naší školy, kde byl o kytičky veliký zájem, což nás velice těšilo. Hodiny ubíhaly, kytičky ubývaly. Když jsme všechny prodaly, byly jsme rády - mohly jsme si konečně sednout s tím příjemným pocitem, že jsme alespoň trošku pomohly a přispěly na dobrou věc.

Dostálová L., Píčová L. , IX.A

 

Aktualizováno ( Čtvrtek, 11 červen 2009 )
 
< Předch.   Další >
A+ | A- | Reset

Ankety

Naše škola

1928.jpg

Počet přístupů od 1.1.2008

Přístupů: 4546176
designed by www.madeyourweb.com