Soutěž v 1. pomoci Tisk E-mail
Napsal Ing. Daniela Sobotková

Soutěž v první pomoci ve Lhotce

28.4.2009 pořádala střední zdravotnická škola Mělník jako každý rok soutěž v první pomoci pro žáky základních škol. Čtyřčlenné hlídky si nejprve při výuce zopakovaly základní postupy a potom vyrazily do terénu kolem tábořiště ve Lhotce u Mělníka. Tam řešily reálné situace připravené studentkami SZŠ. Naši školu reprezentovali chlapci a děvčata ze 7.B a 8.třídy.  První družstvo (Veronika Stejskalová, Markéta Stejskalová, Nikola Gurvayová, Jana Podráská) se umístilo na 11. místě a druhý tým (Hanka Podráská, Kristýna Stejskalová, Vítek Červinka, Lukáš Sobotka) skončil na místě 13. Setkání s krizovými situacemi, byť jen hranými je pro děti velmi intenzivním zážitkem a nově nabyté zkušenosti se jim v reálném životě jistě budou hodit. Za zmínku jistě stojí i to, že naši „záchranáři“ přijeli na soutěž do Lhotky na kolech.

skola_kvet2.jpg