EKO-programy pro žáky Tisk E-mail
Napsal Ing. Daniela Sobotková

Dne 21.1. žáci 2. a 4. třídy besedovali se zástupci střediska Ekologické výchovy Kladno – Čabárna na téma „Jak zvířata přezimují“. Pro děti byly připravené zajímavé úkoly, které řešily jednotlivě i ve skupinách. Dozvěděly se nejenom to, jakým způsobem přečkají zimu zvířata pro ně hodně známá, ale také různé zajímavosti – např. že největším spáčem je plch, který spí od září až do května, nebo že motýl lišaj smrtihlav se stěhuje na zimu do teplých krajin. Někteří žáci excelovali svými znalostmi, takže když Jindra Kůt na obrázku identifikoval mloka skvrnitého (řekl celý název), tak besedující nevycházeli z údivu. Beseda se dětem líbila a vhodně doplňovala učivo prvouky a přírodovědy zimního období.
Pro žáky 8.ročníku zvolili pracovníci střediska téma „Člověk je také živočich“. Po krátkém filmu, který seznamoval s možnostmi chovu hospodářských zvířat v nedůstojných (někdy až drastických) podmínkách velkochovů, nebo v příjemném prostředí eko – farmy, se jednotlivé pracovní skupinky zamyslely nad právy zvířat v těchto chovech i ve volné přírodě. Došlo i na domácí mazlíčky v motivační hře, kde se žáci jako zástupci zvířecích útulků rozhodovali, kterým zájemcům svěří do péče své chráněnce. V příjemné atmosféře jsme besedu zakončili historkami ze života záchranné stanice pro ohrožená zvířata, kterou SEV Kladno - Čabárna provozuje.

za ZŠ Mšeno L. Tylová a D. Sobotková

Aktualizováno ( Čtvrtek, 22 leden 2009 )

2009.jpg