8. tř. na Veletrhu vědy Tisk E-mail
Napsal Mgr. Věra Podpěrová

Veletrh vědy 2019

Ve čtvrtek 6. června 2019 se 8. třída vydala do Prahy, kde navštívila Veletrh vědy 2019 na výstavišti v Letňanech. Veletrh vědy pořádá Česká akademie věd. Jeho cílem je ukázat zejména mladým lidem důležitost vědy. Na své si přijdou nejen milovníci přírodních věd, ale také věd humanitních.

V rámci veletrhu se pořádají i doprovodné akce. Dvě z nich osmá třída viděla. Byly to science show s názvy “Příběh žárovky” a “Všechny barvy duhy”. Jak už názvy napovídají, jednalo se o programy s pokusy z elektřiny a optiky. Některé věci byly pro nás nové, jiné zase pro zopakování učiva fyziky.

Poté byl prostor na prohlídku stánků jednotlivých vystavovatelů. Každý žák mohl najít něco, co ho zajímá. Více informací o vystavovatelích a programu můžete nalézt na www.veletrhvedy.cz

1928.jpg