Hlavní stránka arrow Aktuality + foto arrow Archiv - šk. rok 2018/2019 arrow Výlet 4.AB a 5.A do Staré Boleslavi

Výlet 4.AB a 5.A do Staré Boleslavi Tisk E-mail
Napsal Mgr. Renata Kůtková

napsala Anička Kindlová, IV.A:

Dne 2.5. se třídy V.A, IV.A a IV.B vypravily na výlet do Staré Boleslavi. Toto město je něco jako učebnice vlastivědy. Na každém rohu na vás dýchne historie České země. Náš výlet jsme začali u kostela Nanebevzetí Panny Marie, kde je uloženo Palladium, přívěšek patřící sv. Václavu, v blízkosti kostela se nachází také socha sv. Václava. Kostelů jsme viděli ještě několik. Každý byl něčím zajímavý. V kostele sv. Kosmy a Damiána byl v roce 935 Václav zavražděn, kostel sv. Klimenta je vyzdoben freskami...

Abychom si trochu odpočinuli od historie navštívili jsme blízký lužní les a obdivovali zajímavé přírodniny. V lese se nachází také zchátralé lázně Houštka a atletický stadion E. Zátopka, který zde v 50. a 60. letech trénoval. Na závěr jsme si zahráli pohybovou hru Aku Aku z Maku Maku a odebrali se zpět k autobusu. Počasí nám přálo, výlet se vydařil.

Aktualizováno ( Úterý, 14 květen 2019 )

skola_kvet2.jpg