Hlavní stránka arrow Aktuality + foto arrow Archiv - šk. rok 2017/2018 arrow O klobouk kouzelníka - školní kolo a finále

O klobouk kouzelníka - školní kolo a finále Tisk E-mail
Napsal Mgr. Jan Podpěra

O klobouk kouzelníka Pokustóna - finále 2017

V pátek 8. prosince 2017 se konalo již 20. finále soutěže “O klobouk kouzelníka Pokustóna”.

Soutěžící (dvojice nebo jednotlivci) mají za úkol si připravit a poté předvést s vysvětlením jednoduchý pokus (případně i několik pokusů). Na své vystoupení mají maximálně pět minut. Pokusy jsou převážně fyzikální, někdy zasahují i do chemie.
Pětičlenná porota hodnotila zejména předvedení pokusu, jeho vysvětlení i poutavost výkladu soutěžních týmů.
Ve finále bylo letos 30 soutěžních týmů. Jako obvykle měla porota velice těžkou práci při hodnocení pokusů. Všichni byli velmi dobře připraveni, o pořadí rozhodovaly maličkosti (drobné chybičky, nervozita).

Před vyhlášením výsledků dostal každý účastník ocenění - čestné uznání a drobný dárek.
Naši školu reprezentovaly vítězové školního kola:
Veronika Mikešová s pokusem “Faraónův had”
Natálie Wolfová s pokusem “Trojbarevný koktejl”
Kamila Kubašková a Karolína Picková s pokusy “Fyzikální hrátky”

Přestože se našim žákyním předvedení pokusu povedlo, nezaujaly porotu natolik, aby obsadily medailové pozice. Za jejich reprezentaci školy děkujeme.

Již nyní se těšíme na další ročník soutěže.

Školní kolo - 15. listopad 2017

Ve středu 15. listopadu 2017 se ve škole konalo již tradičně školní kolo soutěže “O klobouk kouzelníka Pokustóna”.
Soutěžní týmy (jednotlivci nebo dvojice) předvedou fyzikální (případně i chemický) pokus, který vysvětlí. Na předvedení mají maximálně 5 minut.

Letos se školního kola zúčastnilo 7 týmů, kterým za jejich vzornou přípravu a ochotu předstoupit před své spolužáky děkujeme.

• Lýdia Levová, Jana Jiránková - pokus Sopka
  • Karolína Mahelková, Denisa Skočdopolová - pokus Fialová sopka
  • Tereza Štičková, Nikol Vágnerová - pokus Balón
  • Kamila Kubašková, Karolína Picková - pokus Fyzikální hrátky
  • Natálie Wolfová - pokus Tříbarevný koktejl
  • Tereza Parusová, Adéla Mynářová - pokus Rozpíjející se barva
  • Veronika Mikešová - pokus Faraonovi hadi

Jako každý rok bylo nejtěžším úkolem poroty určit tři postupující týmy do celostátního kola, které se bude konat v pátek 8. prosince 2017 v budově Gymnázia Písnická v Praze 4. Rozhodujícími hledisky byly zejména vlastní provedení pokusu a jeho správné vysvětlení.

Vítězné týmy jsou

• Veronika Mikešová
  • Natálie Wolfová
  • Kamila Kubašková, Karolína Picková

Všem účinkujícím ještě jednou děkujeme a postupujícím přejeme hodně úspěchů v celostáním kole.
Všichni soutěžící i ostatní zájemci mohou své pokusy zúročit ještě jednou v soutěži “Vím proč”. Své pokusy natočí na video a umístí na web. Podrobnosti se můžete dozvědět na www.vimproc.cz

Aktualizováno ( Neděle, 10 prosinec 2017 )

skola_kvet2.jpg