Soutěž v první pomoci Tisk E-mail
Napsal Ing. Daniela Sobotková

Soutěž v první pomoci

Dne 20. 9. 2017 pořádala Soukromá střední zdravotnická škola Mělník již tradiční soutěž v první pomoci. Soutěž byla pro žáky osmých a devátých ročníků a probíhala přímo v ulicích města za běžného provozu.

Čtyřčlenné hlídky soutěžících probíhaly podle plánku městem a na stanovištích řešily mnohdy velmi věrohodně vyhlížející situace vyžadující poskytnutí první pomoci. Naši školu reprezentovala čtveřice děvčat ve složení Clara Najmanová, Karolína Picková, Karolína Pavlíková a Tereza Vršková.

Svěřených úkolů se zhostily s vervou a rychlostí a vysloužily si krásné čtvrté místo. Soutěžních hlídek bylo 10. Krom vlastní soutěže si žáci mohli prohlédnout školu a setkat se se svými bývalými spolužačkami, ještě před startem si znovu připomněli hlavní zásady PP a seznámili se i s použitím defibrilátoru při poskytování PP.

Letošní specialitou byla prohlídka kompletního vybavení sanity pražské záchranné služby.

D. Sobotková

Aktualizováno ( Čtvrtek, 21 září 2017 )

2009.jpg