O klobouk kouzelníka Pokustóna Tisk E-mail
Napsal Mgr. Jan Podpěra

Finále soutěže O klobouk kouzelníka Pokustóna.

V pražském gymnáziu Písnická se v úterý konalo již 19. finále soutěže “O klobouk kouzelníka Pokustóna”, kterého se naši žáci pravidelně účastní.

Letos se pražského finále účastnili:

• Kamila Kubašková (7. B) a Tereza Jedličková (7. A) s vystoupením “Život s pokusy”
  • Denisa Skočdopolová a Tereza Štičková (6. třída): “Teplá a studená”
  • Josef Doubrava a Kristýna Takatzová (9. třída): “Fyzikální hrátky”

Všichni soutěžící předváděli zajímavé pokusy. Porota měla jako každým rokem těžký úkol stanovit pořadí. Nejlépe z našich dopadly Kamila Kubašková a Tereza Jedličková. Skončily na velmi dobrém 11. místě z 26 týmů. Všem soutěžícím děkujeme a již nyní se těšíme na příští již 20. ročník této zajímavé soutěže.

Školní kolo soutěže

Ve čtvrtek 10. listopadu 2016 se ve škole uskutečnilo školní kolo soutěže “O klobouk kouzelníka Pokustóna 2016”.

Šestou vyučovací hodinu se sešlo pět odvážných dvojic, které před porotou předváděly a vysvětlovaly jednoduché fyzikální pokusy. Jednotlivé výstupy nesměly podle pravidel přesahovat 5 minut.

• Kamila Kubašková a Karolína Picková předvedly sérii jednoduchých experimentů s názvem “Život s pokusy”.
  • Josef Doubrava a Kristýna Takaczová ukázali tři pokusy s názvem “Fyzikální hrátky”.
  • Denisa Skočdopolová a Tereza Štičková měly pokus s názvem “Teplá a studená”.
  • Karolína Mahelková a Veronika Mikešová předvedly pokus s názvem “Sopka”.
  • Adéla Mynářová a Tereza Parusová se zaměřily na světelné jevy. Svůj pokus nazvaly “3D hologram”.

Tučně vytištění žáci pojedou v úterý 22. listopadu reprezentovat školu v pražském finále soutěže, které se koná v budově Gymnázia Písnická.

Aktualizováno ( Středa, 23 listopad 2016 )