Výlet 5. třídy do Nedamova Tisk E-mail
Napsal Mgr. Renata Kůtková

Páťáci v Nedamově

Ve čtvrtek 2. 6. 2016 jsme vyrazili na dvoudenní výlet do nedalekého Nedamova. Ač ráno lilo jako z konve, odpoledne se počasí umoudřilo a bylo tak teplo, že jsme i využili místní Černý rybník ke koupání. Po večeři jsme se vypravili na naučnou stezku Dubsko - Kokořínsko. Cestou jsme viděli spoustu zajímavostí, např. sochu sv. Prokopa nedaleko které se kdysi odehrála otcovražda, která inspirovala K. H. Máchu k napsání knihy Máj, zejména chlapce pak upoutaly řopíky - bunkry budované v letech 1935 - 1938, v Panské Vsi jsme se dozvěděli, co zkoumá místní observatoř UFA - ústav fyziky atmosféry.

Po příchodu nožičky trochu bolely, přesto se všichni ještě úspěšně zúčastnili noční bojové hry, kde prokázali odvahu a své získané znalosti. Každý dostal nějakou tu sladkou odměnu.

Druhý den už jsme balili, ale ještě jsme stihli navštívit městečko Dubou a zahrát si míčové hry.

Výlet se nám vydařil a budeme na něj rádi vzpomínat.

Děkuji maminkám R. Mikešové a K. Jiřinské, které nás doprovázely, za pomoc při organizaci výletu a paní Šimonkové za sponzorský dar.

skola_kvet2.jpg