Menu Content/Inhalt
Hlavní stránka arrow Škola arrow OP VK - Výzvy č. 56 a č. 57 arrow 56 - Zahraniční jazykový pobyt pro žáky

Šk.rok 2019/2020

Změny obsahu

56 - Zahraniční jazykový pobyt pro žáky Tisk E-mail
Napsal Administrator   

Předpokládaný návrat v sobotu 26. 9. kolem 13.00 hod. do Mšena

Neděle 20. září 2015 - v 15.20 odjela skupina 40 žáků a 3 pedagogů směr Hastings

Šťastnou cestu!

- Průběh pobytu -

Článek Mgr. Jana Podpěry v Mšenských novinách

Pokyny k odjezdu:

 • neděle 20. září - sraz před budovou školy ve Mšeně ve 14.30 - 14.45
 • proběhne kontrola pasů/obč.průkazů, odevzdání Prohlášení o bezinfekčnosti a další administrativní úkony
 • odjezd směr Anglie v 15.15 hod.
 • příruční zavazadlo do autobusu - cestovní doklady, peníze (+drobná eura na WC, drobná částka cca 100 Kč - nákup v ČR při zpáteční cestě), jídlo a pití na cestu tam (do pondělní večeře), Kinedryl dle potřeby, kapesníky, tužka/propiska, fotoaparát/mobil, polštářek, zubní pasta+kartáček, lístek s kontakty na pedagogický dozor
 • velké zavazadlo - teplejší oblečení, přezůvky, náhradní boty, nepromokavá bunda/pláštěnka, spodní prádlo, hygienické potřeby, ručník, kapesníky, léky (užívání hlásit p. uč. Vyhlasové), sešit A5, slovník, psací potřeby, kopie kartičky zdr. pojišťovny, zásuvkový adaptér, nabíječka, baterie dle potřeby, trvanlivé potraviny (zejména sušenky, paštiky, salámy raději ne), drobný suvenýr pro hostitelskou rodinu

Pedagogický dozor:

Mgr. Zdenek Dvořák - vedoucí zájezdu, tel. 724 233 520

Mgr. Zdeňka Vyhlasová - tel. 606 814 863

Mgr. Jan Podpěra - tel. 732 547 430

Informační schůzka pro žáky proběhla v pátek 11. září v 10.45, další ve čtvrtek před odjezdem v 9.40

Formulář - Prohlášení o bezinfečnosti - pdf

TERMÍN: neděle 20. 9. - sobota 26. 9. 2015

Hastings (Velká Británie)

Agentura: Student Agency - NOVÉ - Soupis odpovědí na nejčastější dotazy ve formátu pdf

Každý žák musí mít vlastní platný cestovní pas nebo občanský průkaz!

Doplatek 3000,- Kč - na vstupy do některých památek, 3 lekce navíc k původním 9, základní kapesné v librách, které bude žákům předáno po příjezdu do Hastingsu.

Agentura doporučuje na pobyt 30 až 50 GBP - základ 30 liber obdrží žák v Hastingsu. Pokud uznáte, že Vaše dítě kapesné pro vlastní potřebu může mít vyšší, je potřeba Kč vyměnit na britské libry GBP již individuálně.

Výuka:

Výuka jazyka probíhá ve 3 skupinách podle jazykové úrovně studentů. Studenti jsou do skupin rozděleni již ve škole na základě výsledků vstupních testů, tak aby výuka v Hastingsu mohla začít hned první hodinou. - TESTY proběhly a výsledky odeslány v pátek 11. září 2015

Žáci budou potřebovat malý linkovaný sešit A5 na Anglický deník, psací potřeby a vlastní slovník. Poslední den výuky žáci dostanou certifikát o absolvování kurzu. Snažit se používat angličtinu stále, nejenom ve škole při výuce, ale i v rodinách a proč ne i mezi sebou.

Ubytování:

Studenti jsou ubytováni po dvojicích, trojicích nebo čtveřicích v jedné hostitelské rodině. Jako poděkování hostitelům předat nějaký drobný suvenýr z ČR (Mšensko, Kokořínsko, Mělnicko, Praha apod.)

Rodiny od studentů očekávají respektování zásad jako jsou dohoda o případném použití telefonu či
o případné návštěvě, zdvořilost, slušné chování a šetrné zacházení s veškerým vybavením v domě (v případě poškození vybavení hradí student škodu na místě v plné výši).

Přibalte teplé oblečení, nepromokavý plášť nebo pláštěnku a kvalitní boty (raději jedny náhradní). Do hostitelských rodin není nutné brát si povlečení. Domácí obuv a je potřeba vzít si vlastní ručník + hygienické potřeby.

Zavazadla: příruční do autobusu (jídlo, mobil apod.) a do školy/odpolední výlety a větší cestovní (oblečení, hygienické potřeby apod.) - zabalit jen nutné věci, aby žák byl schopen se zavazadlem manipulovat.

V Anglii je jiný systém zásuvek, používání nabíječek telefonů, fotoaparátů apod. je možné pouze po zakoupení elektrického adaptéru.

Studenti nesmějí sami opouštět rodinu v době po návratu ze společného odpoledního programu.

Strava:

Dětem je poskytována v rodině strava formou plné penze (tzn. snídaně, obědové balíčky a večeře).

Strava začíná večeří v den příjezdu (2. den) do hostitelských rodin a končí snídaní a obědovým balíčkem v den odjezdu z hostitelských rodin (6. den).

Je potřeba, abyste zajistili svému dítěti stravu na cestu tam, na poslední den pobytu v Londýně a na zpáteční cestu. STUDENT AGENCY prostřednictvím svého průvodce zajišťuje občerstvení na poslední den zájezdu při odjezdu z Londýna, nicméně doporučujeme počítat s tím, aby bylo dítě vybaveno trvanlivými potravinami pro tyto účely, případně zakalkulovat nákup potravin v Londýně do výše kapesného. Nutno si ponechat cca 7 liber na nákup potravin a pití na cestu zpět - bude speciální zastávka na nákup před odjezdem do ČR.

Orientační program 7denního zájezdu do Hastings s 12 lekcemi výuky

1.den: během dne odjezd z České republiky z Mšena - v odpoledních hodinách v 15.15 bude přistaven autobus u školy ve Mšeně - ještě BUDE UPŘESNĚNO

2. den: ráno přejezd do Velké Británie z Calais, Odpoledne příjezd a seznámení s Hastings. Večer setkání s hostitelskými rodinami, večeře v rodině.

3. den: snídaně v rodině, dopoledne výuka - 4 hodiny, oběd ve škole, odpoledne výlet do městečka Battle, návštěva Yesterday`s World, večeře s rodinou.

4. den: snídaně v rodině, dopoledne výuka - 4 hodiny, oběd ve škole, odpoledne výlet do Brightonu, večeře s rodinou.

5. den: snídaně v rodině, dopoledne procházka po Seven Sisters, oběd ve škole, odpoledne výuka - 4 hodiny, večeře s rodinou.

6. den: snídaně v rodině, odjezd do Londýna. Celodenní pěší prohlídka známých památek (vstup do Tower of London a National Gallery), večer odjezd domů

7. den: příjezd do České republiky zpět do Mšena - v odpoledních hodinách kolem 13.00 hod. Průvodce ve spolupráci s řidiči čas příjezdu upřesní během zpáteční cesty v dostatečném předstihu, aby děti mohly informovat rodiče.

V ceně zájezdu s doplatkem jsou zahrnuty tyto položky:

 • 12 lekcí výuky pod vedením zkušených anglických lektorů
 • ubytování v hostitelských rodinách na 4 noci, 2–4 studenti v jedné rodině
 • strava formou plné penze v hostitelských rodinách (snídaně, teplý oběd ve škole, večeře)
 • pojištění účastníků hromadného zájezdu
 • doprava luxusním zahraničním autobusem + trajekt
 • autobus doprovází skupinu během celého pobytu (ráno odváží děti do školy a večer zase zpět do rodin)
 • doprovodný program, cena zahrnuje vstupné pro celou skupinu do některých památek
 • průvodce, který doprovází skupinu a je k dispozici 24 hodin denně na mobilním telefonu
 • občerstvení na zpáteční cestě
 • závěrečný certifikát výuky
 • informační materiály a kvízy pro studenty
 • základní kapesné 30 liber GBP

Omlouváme se za rychlé jednání, ke kterému jsme nuceni z důvodu velkého tlaku na volné termíny a ubytovací kapacity ve Velké Británii.

V případě dotazů volejte 724 051 489 - Štefan Dvorščík, e-mail: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

Aktualizováno ( Čtvrtek, 12 prosinec 2019 )
 
< Předch.   Další >
A+ | A- | Reset

Ankety

Naše škola

1928.jpg

Počet přístupů od 1.1.2008

Přístupů: 4752626
designed by www.madeyourweb.com