Návštěva pražské Filharmonie Tisk E-mail
Napsal Mgr. Hana Nečasová

Pátek 10. dubna 2015

8., 9. třída a výběr 7. třídy

Program: Kdo se bojí České filharmonie? - Jan Budař, Ondřej Vrabec a Česká filharmonie

Prohlídka Národního divadla a procházka přes Karlův most na Kampu.

Návštěva České filharmonie

Devátá a osmá třída se 10.4.2015 vydala do Rudolfina na Českou filharmonii jménem ,,Kdo se bojí České filharmonie“. Do Prahy jsme dorazili kolem půl desáté a vyrazili k Rudolfinu. Před budovou Rudolfína jsme se vyfotili, poté jsme vešli dovnitř a odložili si své věci do šaten. Rozdali jsme si lístky a usadili se v nádherném sálu Rudolfína. Představení začalo v 11.00. Pan Budař, který celý koncert moderoval, nastoupil v originálním outfitu a ten nás velice pobavil. Během představení jsme se dozvěděli mnoho zajímavých věcí o hudbě. V poslední třetině nastoupil dirigent mladé generace, se kterým jsme si zahráli na své mobilní telefony. Představení trvalo hodinu a myslíme si, že to bylo velmi přínosné.

Pavlína Pavlíková a Karolina Pucholtová, žákyně deváté třídy

Národní divadlo

Naše devátá třída se společně s osmou třídou vydala dne 10. 4. 2015 na výlet do Prahy. Navštívili jsme Rudolfinum, kde proběhl koncert s Českou filharmonií a poté zamířili k Národnímu divadlu, kde jsme se rozdělili na 2 skupiny. Šli jsme na prohlídku s vlastním průvodcem. Dozvěděli jsme se něco o historii Národního divadla a mohli vidět základní kameny ND. V sále jsme viděli lóže prezidenta České republiky. Ke konci prohlídky jsme šli na střechu divadla a pokochali se krásným pohledem na Prahu. Poté jsme se společně vydali k autobusu a jeli jsme domů.
Děkujeme paní učitelce Klementové za ten to krásný a zajímavý zážitek z Prahy..

Napsala: Doubravová Anežka a Zabilanská Adéla, žákyně 9. třídy.

Aktualizováno ( Pondělí, 27 duben 2015 )