Příběhy bezpráví Tisk E-mail
Napsal Mgr. Martina Klementová

Příběhy bezpráví - 10. ročník

Naše škola patří mezi čtyřicet škol, které se do projektu Příběhů bezpráví zapojují každý rok od samého začátku. Díky tomu jsme byli pozváni 28. 10. 2014 na slavnostní zahájení Příběhů bezpráví, které se konalo v pražském paláci Lucerna. Během slavnostního večera proběhla premiéra filmu ředitele Jednoho světa na školách Karla Strachoty 1989: Z deníku Ivany A. a byly předány ceny Příběhů bezpráví. Jednu z cen předávala Marta Kubišová, která poté zazpívala píseň Vyznání. Velmi děkuji organizátorům za tuto akci a ještě jedno velké díky za dokumentární filmy, které jsou v našich hodinách velkou pomocí.

Příběhy bezpráví – promítání filmu: Václav Havel, Praha - hrad

Beseda s pamětníkem

V úterý 18. 11. 2014 v 9. třídě ZŠ Mšeno proběhla beseda s panem Fuxou. Nejprve jsme zhlédli film o životě našeho prvního československého prezidenta Václava Havla z PŘÍBĚHŮ BEZPRÁVÍ. Zjistili jsme něco o jeho počátcích prezidenství, jeho minulosti, ve které byl zakladatelem Charty77 a stal se disidentem. Naše minulá společnost ho často věznila, ale on nikdy neztratil své myšlenky o svobodě a demokracii naší republiky. Poté nám pan Fuxa vyprávěl o SAMETOVÉ REVOLUCI. Bylo to pro nás velice poučné, zjistili jsme mnoho zajímavých informací. Nakonec nám pan Fuxa zodpověděl naše otázky. Celkově bych tuto besídku zhodnotila jako dobře strávené odpolední poučné vyučování.

Šestáková Kateřina a Pavlíková Pavlína

Aktualizováno ( Pátek, 21 listopad 2014 )

2009.jpg