Návštěva delegace ZŠ v Rovinj Tisk E-mail
Napsal Mgr. Jiřina Trunková

Návštěva základní školy v chorvatském Rovinj

Tříčlenná delegace naší školy (Jaroslav a Renata Kůtkovi, Jiřina Trunková) navštívila dne 28. 10. 2014 základní školu v chorvatském městě Rovinj.

Výše jmenované přijal ředitel školy (chorvatsky = ravnatel), který ochotně odpověděl na všechny naše otázky a provedl nás školou. Dozvěděli jsme se, že ve škole se učí přes 600 žáků, a to ve směnném vyučování, neboť kapacita školy nestačí počtu žáků. Tzn., že část žáků přichází na dopolední vyučování, které končí kolem jedné hodiny, a druhá část se učí od jedné do pěti hodin. Dále to, že od první třídy se vyučuje anglický jazyk a dvě hodiny náboženství týdně, později pak i italština a němčina. Pohovořili jsme též o financování školství a základních škol. Zde jsme se shodli, že je to v obou státech obdobné. Byla nám umožněna návštěva tříd na prvním stupni, kde děti právě nastoupily na odpolední vyučování.

Děkujeme panu řediteli školy za vstřícné přijetí a paní překladatelce (M. Čorič) za perfektní tlumočení.
A i když náhled do školství v zahraničí byl pro nás velmi poučný a zajímavý, vracíme se rádi do naší české mšenské školičky.

Aktualizováno ( Čtvrtek, 30 říjen 2014 )