Sazka Olympijský víceboj Tisk E-mail

Sazka OV

Vážení rodiče,

Naše škola je zapojena do projektu na podporu sportu a zdravého životního stylu – Česko sportuje (www.ceskosportuje.cz).

V rámci tohoto projektu budou žáci, v rámci hodin tělesné výchovy v 1. až 9. třídě, plnit 8 disciplín Sazka Olympijského víceboje, které prověří jejich základní fyzické schopnosti: rychlost, ohebnost, vytrvalost, sílu, hbitost, rovnováhu, silovou vytrvalost, výbušnost.

Disciplíny:

Hluboký předklon - ohebnost
T-běh - hbitost
Zkrácené sedy-lehy - silová vytrvalost
Postoj čápa - rovnováha
Sprint 60 m - rychlost
Běh na 500 m (1. stupeň) / běh na 1 000 m (2. stupeň) - běžecká vytrvalost
Skok z místa (1. stupeň) / trojskok snožmo z místa (2. stupeň) - výbušnost
Hod basketbalovým míčem - síla

Hlavním cílem víceboje ovšem není dosahovat nejlepších výkonů, ale zapojit se a povzbudit v dětech sportovního ducha. Pokud Vaše dítě splní všech 8 disciplín, obdrží Sportovní vysvědčení s analýzou jeho silných a slabých stránek. V ní najdete i cviky, díky kterým se může Vaše dítě dál zlepšovat.

Na konci 1. a 2. pololetí Vám budou zaslány do Vaší e-mailové schránky informace, jak na tom Vaše dítě je se sportovními předpoklady a také získáte kód, pod kterým si výsledky svého dítěte můžete prohlížet online. Pro přesnější zařazení potřebujeme zadat také současnou tělesnou výšku a hmotnost Vašeho dítěte.

29. 1. 2015 - všem žákům, kteří splnili 8 disciplín víceboje bylo předáno Sportovní vysvědčení

26. 6. 2015 - všem žákům, kteří splnili 8 disciplín víceboje bylo předáno Sportovní vysvědčení

Výsledky školy ve statistikách (pro srovnání kliknout na symboly disciplín)

Ing. Štefan Dvorščík – garant Sazka OV na ZŠ Mšeno

ZŠ Mšeno byla ohodnocena stříbrnou medailí, ve Středočeském kraji jsme se umístili na 16. místě.

Aktualizováno ( Úterý, 23 červen 2015 )

skola_kvet2.jpg