Exkurze na vernisáž do Prahy Tisk E-mail
Napsal Ing. Daniela Sobotková

Mezinárodní rok krystalografie

Geologická sekce PřF UK a Klub ekologické výchovy ve spolupráci se Zeleným křížem ČR a sekretariátem České komise pro UNESCO nás pozvali na vernisáž prací XVII. ročníku výtvarné, literární a fotografické soutěže 2014 pořádané u příležitosti Mezinárodního roku krystalografie.
V loňském školním roce se naši žáci této soutěže zúčastnili a žák 9. třídy Marek Vašíček se ve své kategorii umístil na třetím místě.
Vernisáž se konala ve čtvrtek 11. září v prostorách geologické sekce přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze na Albertově a vypravili se na ni zástupci žáků druhého stupně naší školy. V rámci vernisáže jsme vyslechli vtipnou a fundovanou přednášku Doc. Dobroslava Matějky o kráse krystalů, navštívili jsme mineralogické sbírky zdejší fakulty, které mohou s přehledem konkurovat Národnímu muzeu, a nakonec jsme si připomněli Cestu do pravěku ve Chlupáčově muzeu historie Země.

Zážitků byla spousta a jsme rádi, že tyto prostory jsou otevřené i nám, nejen vysokoškolským studentům.

za celou výpravu ing. D. Sobotková

Aktualizováno ( Pondělí, 22 září 2014 )

1928.jpg