Projekt: Městečka v 7. tř. Tisk E-mail
Napsal Mgr. Jan Podpěra

V pátek 6. 6. byly vyhodnoceny modely měst v rámci projektu v hodinách matematiky v 7. třídě.

Projekt 7. třídy v hodinách geometrie

Žáci 7. třídy mají v učebních plánech mimo jiné tato témata: objem hranolů a sítě těles.
Obě témata si děti procvičovaly při realizaci projektu „Model městečka“, který probíhal od května do začátku června 2014. Při jeho řešení žáci vytvářeli sítě geometrických těles, počítali jejich objemy, určovali měřítko svého plánu, učili se spolupracovat v týmových skupinkách. Ke konci projektu žáci museli vyplnit podrobnější údaje o dvou svých budovách v pracovním listu (náčrtky s rozměry, výpočet objemu budovy, výpočet fiktivní daně, měřítko plánu).
Hlavním výstupem projektu byly modely městeček, které můžete vidět na fotkách.
Na závěr odborná porota (Mgr. Jiřina Trunková a Mgr. Jaroslav Kůtek) posoudila výslednou kvalitu modelů a určila jejich pořadí.
1.Místo: tým ve složení: Kateřina Podpěrová, Leona Vejmelková, Veronika Zelenková
2.Místo: tým ve složení: Michaela Holohlavská, Eliška Sobotková, Linda Thi bich, Lucie Vašíčková
3.Místo: tým ve složení: Viktor Kofman, , Martin Rousek, Josef Šámal, Jan Škvrna

Aktualizováno ( Neděle, 08 červen 2014 )