Chůzí ke zdraví - 5. A Tisk E-mail
Napsal Mgr. Ivana Egrtová

Čtvrtek 22. května 2014

Dne 22. 5. jsme zorganizovali se žáky V. A turistický výlet po krásách CHKO Kokořínsko. Akci jsme uspořádali ze zištného důvodu cesty ke zdraví, pod názvem ,,Chůzí ke zdraví".

Vydali jsme se pěšky ze Mšena směrem ke skalnímu útvaru Pokličky po modré turistické stezce. Paní učitelka Sobotková, jako odbornice na přírodní vědy, průběžně děti seznamovala s přírodními útvary a jejich dávných vznikem, dále pak s druhy žijící zvěře a ptactva a s historií několika míst po trase.

Z Pokliček jsme sešli něco málo přes 300 schodů do kokořínského údolí. Poté dále po červené stezce do Vojtěchova, kde jsme po pikniku na louce čekali na autobus, který nás po cca 6km chůze odvezl zpět do Mšena. Podle reakcí se dětem výlet moc líbil a projevily zájem, zda by bylo možné ho zopakovat častěji. A to je dobře, protože chůze patří k nejzdravějším druhům sportovního vyžití.

Aktualizováno ( Čtvrtek, 19 červen 2014 )

1928.jpg